CHP'nin İş Bankası Hisseleri Hakkında AK Parti'den Yeni Açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından CHP'nin İş Bankası hisseleri hakkında çeşitli açıklamalar yapıldı. Bu konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 14.10.2018, 00:59 Batuhan
CHP'nin İş Bankası Hisseleri Hakkında AK Parti'den Yeni Açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İş Bankasındaki CHP hisselerine ilişkin çeşitli açıklamalarda bulunarak Atatürk'ün milletimizin ortak değeri olduğuna göre, Atatürk'ün mirasısının da Türk milleti adına değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

CHP'NİN HİSSELERİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Ömer Çelik açıklamalarında "Sürekli olarak Atatürk'e saygıdan, ideallerinden, kurucu ilkelerinden bahseden bir partinin, yaptığı şeyin ne kadar vahim olduğunu bir kere daha hatırlamakta fayda var. Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin kurucusudur, hepimizin ortak değeridir." ifadelerine yer verdi.

Ömer Çelik söz konusu açıklamalarında Türk milletinin temsilcisi de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumlarıdır, Türkiye Cumhuriyeti devleti olduğunu ifade ederek Atatürk'ü buradaki hisselerinin, Türkiye Cumhuriyeti tarafından temsili doğru olduğunu belirtti. Bu konu hakkında Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle oldu:

"Onlar da şunu söylüyorlar, 'Atatürk bunu CHP'ye bıraktı, o sebeple bunu değiştirilmemesi gerekir.' O zamanlar CHP ile devlet özdeşti, tek partili hayat döneminde de böyleydi. Esasında CHP'ye bırakılan hisseler yok, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumuna aktarılması için o zaman emanet edilen hisseler var. CHP ile devlet arasındaki özdeşlik, çok partili hayata geçince ortadan kalktı. Bugün CHP eşittir devlet şeklinde bir denklem ortada olmadığından, esasında Türkiye Cumhuriyeti'nde temsil edilmesi gereken hisselerin, bir an evvel bu şekilde düzenlenmesi için gereken girişimler yapılacak. Atatürk'e esas saygı, Atatürk'ün mirasına esas saygı budur."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)