CHP'nin İş Bankası Hisselerinin Hazineye Devri İçin Düzenleme Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında CHP'nin İş Bankası hisselerinin Hazineye devredilmesi için düzenleme yapacaklarını belirtti.

CHP'nin İş Bankası Hisselerinin Hazineye Devri İçin Düzenleme Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP'nin İş Bankası hisseleri hakkında yaptığı açıklamasında hisselerin Hazine'ye devredilmesi için MHP'nin desteği ile bir düzenleme yapılacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Macaristan'dan dönerken uçakta çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Macaristan ziyaretinden memnun ayrıldıklarını ifade ederek CHP'nin İş Bankası hisseleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

CHP'NİN İŞ BANKASI HİSSELERİNİN HAZİNE'YE DEVRİ İÇİN DÜZENLEME YAPILACAK

Meselenin İş Bankası olmadığını, meselenin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Biliyorsunuz, mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman." dedi.

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirmek istediklerini ifade ederek "bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir" dedi. 

CHP'nin hisselerinin Hazine'ye devredilmesi hakkında MHP ile beraber bir düzenleme yapılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konunun da böylelikle yoluna koyulacağı kanaatinde olduğunu vurguladı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE