CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) adayının belli olduğu açıklandı.

GÜNDEM 26.09.2017, 19:36 27.09.2017, 01:40
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu!

Kadir Topbaş'ın istifasının ardından boşalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı makamı için Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı belli oldu.

CHP'NİN ADAYI EKREM İMAMOĞLU

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı bir paylaşım ile CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı makamı için  belirlediği adayın Ekrem İmamoğlu olduğu aktarıldı. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı dostum, mevkidaşım Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu yürekten destekliyorum. ifadelerini kullandı. 

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

1970`te Trabzon doğumlu olan Ekrem İmamoğlu, ilk ve orta öğretiminin ardından Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İmamoğlu ayrıca İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. Ekrem İmamoğlu çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)