CHP'nin İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın Makam Odasında Dinleme Cihazı Bulundu!

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir Bayraklı Belediye Başkanlığı'na seçilen Serdar Sandal'ın makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulundu. Başkan Sandal açıklamasında; "Bizim kimseden saklayacak da gizleyecek de bir şeyimiz yok" diyerek konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

GÜNDEM 23.08.2019, 23:01
CHP'nin İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın Makam Odasında Dinleme Cihazı Bulundu!

İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulunduğu ortaya çıktı.

Dinleme cihazı hakkında Bayraklı Kaymakamlığı ve Bayraklı Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi veren Başkan Sandal, belediye personeli ile emniyetten gelen uzman polisler eşliğinde cihazı tutanak altına aldırdı.

Diğer yandan uzmanların incelemesi göre yakın mesafeden dinleme yapılabilen bir cihaz olduğu ifade edildi.

Birilerinin ayağına fena basmışız diyerek tepkide bulunan Başkan Serdar Sandal açıklamasında;

"Bizim kimseden saklayacak da gizleyecek de bir şeyimiz yok. Biz bu makama şifreli asansörleri, kilitli demir kapıları kıra kıra geldik.

Kapılarımızı tüm halkımıza açtık. Tasarruf tedbirlerini son noktasına kadar hayata geçirdik.

Geriye dönük birçok dosyayı teftiş kurulumuza gönderdik.

Anlaşılan birilerinin ayağına fena basmışız. Ancak herkes şunu çok iyi bilsin ki hiç kimse bizi çıktığımız bu yoldan alıkoyamayacak.

Kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz." dedi.

Olayın takipçisi olacaklarını ifade eden Sandal;

"Makam odamıza dinleme cihazı yerleştirecek kadar ne konuştuğumuzu, neler yapacağımızı merak edenler kimlermiş hep birlikte öğrenelim.

Tüm Bayraklı, tüm İzmir kamuoyu öğrensin. İl emniyet ve ilçe emniyet müdürlüğümüzden gelen, cihazı inceleyen ve bizleri bilgilendiren tüm polis arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Suç duyurusunda bulundum. Eminim odama dinleme cihazı yerleştirenler hızla bulunacaktır. Avukatlarımızla birlikte konunun takipçisi olacağız, gelişmelerden basını ve kamuoyunu bilgilendireceğiz" dedi.

Yorumlar (0)