CHP olağanüstü MYK toplantısı sonrası flaş açıklama

CHP, YSK istanbul seçimleri iptal kararı sonrasında Olağanüstü MYK toplantısı yaptı. Toplantı sonrasında konuşan CHP parti sözcüsü Fail Öztrak, flaş açıklamalarda bulundu. Ülkemizde hukuk cinayeti işlendi işlendiğini söyleyen Öztrak, YSK'nın iptal kararına karşı olarak ''Millet iradesine darbe yapanlara izin vermeyeceğiz.'' dedi..

GÜNDEM 07.05.2019, 01:02
CHP olağanüstü MYK toplantısı sonrası flaş açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bugün YSk İstanbul Seçimleri iptal kararı sonrasında tüm MYK üyeleri ile olağanüstü toplantı yaptı. Toplantı yaklaşık 1 saat sürdü.

CHP olağanüstü MYK toplantısının sona ermesi ile, CHP genel başkan yardımcısı parti sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu.

YSK'nın iptal kararını en sert bir dille eleştiren Öztrak, YSK'nın verdiği iptal kararına ''31 Mart’ta sandıktan çıkan irade dün masa başında gasp edilid. Ülkemizde hukuk cinayeti işlendi. Kaybeden Türk demokrasisidir. YSK, kanunlara iştihatlarına uymayarak kendini imha etmiştir'' sözleri ile tepki gösterdi. 

Faik Öztrak yaptığı açıklamalarda ''Demokrasinin son kalesi olan sandığa bu kararla darbe yapılmıştır. Yarın sabah parti meclisimiz ve milletvekillerimizle toplanacağız. Millet iradesine darbe yapanlara izin vermeyeceğiz'' dedi.. 

Yorumlar (0)