CHP Olarak Türkiye'nin AB Ekseninden Kaydığını Düşünüyoruz

Türkiye'nin AB Birliğine üye olması konusunda CHP'den açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Türkiye'nin AB üyelik sürecine ve çalışmalarına dair açıklamalarda bulunarak kararlı olduğunu göstermeli vurgusunda bulundu.

GÜNDEM 08.11.2018, 21:59
CHP Olarak Türkiye'nin AB Ekseninden Kaydığını Düşünüyoruz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde atmış olduğu adımlara ve AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'ın Türkiye açıklamasına ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. 

AB Üyeliğine ilişkin açıklamada CHP olarak, Türkiye'nin AB'ye tam üyeliği konusunda eksenden kayıldığı düşüncesinde olduklarını belirten Ünal Çeviköz bu konuda çarpıcı ifadeler kullandı. 

CHP'DEN AB ÜYELİĞİ İÇİN AÇIKLAMALAR

AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Türkiye'nin AB üyeliğine dair açıklamalarda bulunmuş ve bir takım öneriler sunmuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz yazılı açıklamasında Johannes Hahn'ın bu önerilerine karşılık verdi. Bu konuda tam üyelik vurgusunda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı "Türkiye, Avrupa Birliğine tam üyelik konusunda kararlı olduğunu göstererek gereken cevabı vermelidir." ifadelerini kullandı. 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye ile AB ilişkilerinin ağırlık merkezinin ve ekseninin kaydığını düşündüklerini ifade eden Ünal Çeviköz Johannes Hahn'ın "Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin tamamen durdurulması" yönündeki ifadelerine de yanıt verdi. 

"Zaten buzluğa kaldırılmış olan üyelik görüşmelerine, AB Komisyonu Üyesi Hahn'ın dediği gibi 'karşılıklı çıkarlar doğrultusunda' son vermek doğru olmaz. Hahn'ın üyelik yerine 'gerçekçi stratejik ortaklık' şeklindeki önerisine Türkiye, Avrupa Birliği'ne tam üyelik konusunda kararlı olduğunu göstererek gereken cevabı vermelidir."


 

Yorumlar (2)
Arzu 4 ay önce
Bn typ çalışamıy ama sürem doldu bir evde kadın erkek olması zor bn evimi geçindiriyorum burdan yetkililere sesleniyorum bizimde hakkımız kadrolu olmak
Arzu 4 ay önce
Bn typ çalışamıy ama sürem doldu bir evde kadın erkek olması zor bn evimi geçindiriyorum burdan yetkililere sesleniyorum bizimde hakkımız kadrolu olmak