CHP Tarafından Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi TBMM'ye Sunulacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya yaptığı açıklamalarında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifinin sunulacağını ifade etti. Ayrıca Yıldırım Kaya diğer partilerden de destek istedi.

CHP Tarafından Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi TBMM'ye Sunulacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya CHP İstanbul İl Eğitim Sekreteri Mazlume Oruç ve Şişli Gençlik Kolları Başkanı Candeğer Bal ile CHP İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifini sunacaklarını belirtti.

Yıldırım Kaya yaptığı açıklamalarında eğitimin ruhunun bilim ve bilimsel düşünce olduğunu dile getirerek, LGS'nin kaldırılarak, öğrencilerin yeteneklerine göre yönlendirileceği bir sisteme geçilmesi gerektiğini belirtti.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUN TEKLİFİ TBMM'YE SUNULACAK

Yıldırım Kaya açıklamalarında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un öncelikle nitelikli, niteliksiz okul ayrımını ortadan kaldırması, okulların, öğretmenlerin nitelikli olması için büyük bir eğitim seferberliği başlatılması, nitelikli ve donanımlı öğretmen yetiştirilmesi, onların çalışma şartlarının iyileştirilmesi, kadrolu-sözleşmeli-ücretli ayrımının kaldırılması, liyakatın baş tacı yapılması, yeteneğin değerlendirilmesi ve emeğin karşılığının verilmesi gerektiğini vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Yıldırım Kaya Öğretmenlerin saygınlığını yeniden kazandırmak, ekonomik, sosyal ve çalışma şartlarını iyileştirmek için "Öğretmenlik Meslek Kanunu" hazırladıklarını ifade ederek hazırlanan kanun teklifinin Salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulacağını ifade etti. 

Ayrıca Kaya, kanunun çıkartılması için tüm siyasi partilerden ve özellikle de öğretmen kökenli milletvekillerinden destek beklediklerini belirterek öğretmenleri çok sevdiğini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan da Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun çıkartılması için özel bir çaba içine girmesini istedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE