CHP’li Belediye Başkanından İŞKUR’a TYP sitemi! Son 20 işçi kaldı!

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Mehmet Ali Yılmaz seçimleri kazanarak Antalya Gazipaşa Belediye Başkanı olmaya hak kazandı. Başkan Yılmaz, Türkiye İş Kurumu'na (İŞKUR) TYP ile çalışan işçilerden dolayı taleplerine karşılık verilmemesinden dolayı tepki gösterdi.

GÜNDEM 30.09.2019, 20:53 30.09.2019, 20:56
CHP’li Belediye Başkanından İŞKUR’a TYP sitemi! Son 20 işçi kaldı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) TÜRKİYE genelinden yayınlanan Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında iş arayan binlerce kişini iş sahibi olmasını sağlıyor. İŞKUR resmi internet sitesinde yayınlanan ilanlara başvuran işçiler işsizlikten kurtularak iş sahibi oluyor.

BELEDİYE BAŞKANI İŞKUR’A SİTEM ETTİ

31 Mart yerel seçimlerinde Gazipaşa Belediye Başkanı seçilen Mehmet Ali Yılmaz, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında belediyede çalışan 20 kişilik son bir grup kaldığını, bu yüzdende işçi sıkıntısı yaşandığını dile getirdi.

İŞÇİ SIKINTISI YAŞANIYOR!

“İŞKUR vasıtasıyla istihdam edilenler, belli bir süre dahilinde görev yapıyorlar.” Açıklamasında bulunan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “9 aylık bir çalışma süreçleri var. Bu uygulamanın devam ettirilmesi ve 100 personele ihtiyacımız olduğunu yetkililerden dilekçeyle talepte bulunduk. Fakat bugüne kadar herhangi bir sonuç alamadık. Sonuçta kurum Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı. Şu ana kadar yaklaşık 50 kişi gitti. Yalnızca 20 işçi kaldı. Bunlarda 6 Ekim'de gidecek. Yakında TPÇP kapsamında çalışan kimse kalmayacak. Bu nedenle işçi eksikliği yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)