CHP’li Veli Ağbaba'dan Cumhuriyeti Koruma Sözü

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba son günlerde gündemi işgal eden konuların Cumhuriyetin değerlerine zarar verecek konular olduğunu ifade etti ve kimsenin yüzünü yere eğdirmeyeceklerini belirtti.

CHP’li Veli Ağbaba'dan Cumhuriyeti Koruma Sözü

MALATYA'nın Kuluncak İlçesi'nde düzenlenen şenlikte konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Cumhuriyete, demokrasiye laikliğe bağlı hiç kimsenin yüzünü yere eğdirmeyeceğiz. Türkiye’de nerede bir demokrasi mücadelesi varsa, nerede haksızlığa uğrayan varsa onun yanında olmaya çalışıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’nın Kuluncak İlçesi'ne bağlı Başören Mahallesi’nde düzenlenen Kültür ve Sanat Şenliklerine katıldı. Meydanda vatandaşlara hitap eden Ağbaba, son günlerde Cumhuriyet değerlerine saldırıların arttığını belirterek şunları söyledi:

”Kimi meczup palayla Atatürk heykeline saldırıyor. Kimisi televizyonda bu ülkenin kurucusu  Atatürk’e ve annesine ağza alınmayacak hakaret ediyor. Biri de çıkmış ‘Yeni devlet kuruluyor, lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır’ diyor. Bu bir pot değil. Yanlışlıkla, tesadüfen söylenen söz değil. Bilinçli bir şekilde kurulmuş cümle. Bunların hedefi laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti. Ulusal kurutuluş savaşlıyla kurulan devleti yıkıp yeni devlet kurmak istiyorlarmış. Kusura bakma senin gibilerin hayalleri kursağında kalacak. Milyonlarca insan Laik demokratik cumhuriyeti savunuyor. Seni ciddiye bile almıyoruz.” dedi.

Kamupersoneli.net - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 17:30
YORUM EKLE