Çocuk İstismarı Düzenlemesi Meclis'e Sunuldu

Türkiye gündemine bomba gibi düşen çocuk istismarı konusunda yeni detaylar belli oluyor. Çocuk istismarını engellemeye yönelik olan söz konusu düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Meclisten çıkacak karar merakla bekleniyor...

GÜNDEM 09.04.2018, 12:14
Çocuk İstismarı Düzenlemesi Meclis'e Sunuldu

Çocuklara yönelik olarak devam eden istismar hakkında detayların belli olması bekleniliyor. Söz konusu çocuk istismarını engellemye yönelik olan düzenlemenin Türkiye Büyük Milet Meclisine sunulduğu belirtildi.

Diğer yandan bu konuyla alakalı olarak çalışmaların devam ettiğini ifade eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve diğer hükümet yetkilileri bu tarz suçlar yüzünden suçu işleyenlere en ağır cezanın verileceği belirtilmişti.

EN NET AÇIKLAMA RECEP AKDAĞ TARAFINDAN YAPILDI

Toplumumuzun kanayan yarası çocuk istismarıyla alakalı olarak faklı Bakanlıklar taafından çalışmalar devam etse bile en net açıklama Recep Akdağ tarafından yapılmıştı. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ yapmış olduğu açıklamasında, cinsel istismar suçuna yönelik olarak hazırlanan tasarının 12 maddeden oluşacağını ifade etmiş ve bu tarz suçları işleyenlerem Türk Ceza Kanunu'nda olmayan cezaların verileceğini sözlerine eklemişti.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)