Çocuklara İlişkin EGM'den Ailelere Bayram Uyarısı

Türkiye'nin en büyük sorunu olan kayıp olan çocuklar hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ailelere bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz..

GÜNDEM 20.08.2018, 08:47
Çocuklara İlişkin EGM'den Ailelere Bayram Uyarısı

Türkiye'nin en büyük sorunu kayıp olan çocuklardır. Kayıp çocuklarla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde 81 ilde çalışma başlatıldı.

EGM'DEN UYARI

EGM yetkilileri tarafından en çok kayıp çocuk olaylarının bayram tatillerinde yaşandığına dikkat çekildi ve "Çocuğunuzun fotoğraflarını ismiyle birlikte sürekli sosyal medyada paylaşmayın. Bayram harçlığı verme bahanesiyle yanına yaklaşan yabancılardan uzak durmasını öğretin" denildi.

Konu ile ilgili olarak Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un aktardıklarına göre Kayıp çocukların bulunmasındaki en başarılı çalışma, EGM'nin 2014 yılında devreye soktuğu 'Kayıp Alarmı Projesi' oldu. Daha önceki uygulamada emniyet birimleri kayıp için başvuruya gelen ailelere 24 saat geçmesi gerektiğini belirtip kayıt oluştururken, projeyle bu uygulamadan vazgeçilerek anında kayıtlar tutulmaya başlandı.

Yapılan çalışmalar kapsamında çocuklar kaybolduktan sonraki 24 saat içinde bulunuyor. Ancak bu süreden sonra çocuğa ulaşılmasının zor olduğu ifade edildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)