banner731

Çok Sayıda Kamu Personeline FETÖ Operasyonu !

FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ve Ankara'daki FETÖ soruşturmasına ilişkin Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeline gözaltı kararı verildi. Bu karar kapsamında başlatılan operasyonlar kapsamında çok sayıda kamu personeli gözaltına alındı.

GÜNDEM 07.12.2018, 13:32 17.01.2019, 20:56
Çok Sayıda Kamu Personeline FETÖ Operasyonu !

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör veya sabit kontörlü hatlarla irtibat sağlandığı tespit edilen İstanbul İl Jandarma Komutanlığında görevli 10'u subay, 29'u astsubay, 2'si uzman çavuş olmak üzere 41 asker hakkında gözaltı kararı verildi. 

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör veya sabit kontörlü hatlarla ardışık veya yoğun olarak irtibat sağlandığı tespit edilen yeni isimlere ulaşıldı.

Bu kapsamda, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı emrinde aktif olarak çalışan 1 binbaşı, 2 yüzbaşı, 5 üsteğmen, 2 teğmen, 29 astsubay ve 2 uzman çavuş olmak üzere 41 asker hakkında gözaltı kararı verildi.

 Savcılığın talebi üzerinde şüpheliler hakkında arama ve el koyma kararı da Sulh Ceza Hakimliğince verildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de şüphelileri yakalamak üzere İstanbul merkezli 3 ilde operasyon başlattı.

53 ŞÜPHELİ YAKALANDI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PYD silahlı terör örgütüne yönelik yapılan soruşturma kapsamında 2014-2016 yıllarında ankresör kart üzerinden ardışık ve bir düzen içinde arandıkları tespit edilen 46 infaz ve koruma memuru, 4 zabıt katibi, 4 mübaşir, 1 icra memuru, 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 1 şoför, 1 teknisyen, 1 ceza infaz kurumunda görevli aşçı, 1 kaloriferci, 1 koruma ve güvenlik görevlisi ile örgütün mahrem imamlarıyla yoğun telefon irtibatı bulunan 1 zabıt katibi olmak üzere toplam 62 kamu görevlisi hakkında gözaltı kararı verildi. 

İzmir merkezli olarak Adana, Manisa, Gaziantep, Balıkesir, Uşak, Isparta, Sivas, Elazığ, Karabük, Kütahya, Denizli, Ankara, Bursa, Erzincan, Kayseri ve Afyonkarahisar  illerinde yapılan operasyonlarda şüphelilerden 53’ü yakalandı, 9 şüpheli ise aranıyor.

Yorumlar (0)