Corona Virüsü Yüzünden Hayatını Kaybeden Sağlıkçı Sayısı Açıklandı

Corona Virüsü Yüzünden Hayatını Kaybeden Sağlıkçı Sayısı Açıklandı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun yaşamını yitirdiği 1 Nisan 2020 tarihinden bugüne kadar corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden hekim ve sağlık çalışanı sayısı belirtildi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden hekim ve sağlıkçı sayısı belirtildi.

Bu açıklamada Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun yaşamını yitirdiği 1 Nisan 2020 tarihinden bugüne kadar, corona virüsü nedeniyle 14’ü hekim 24 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiği belirtilirken yüzde 38’ini hekimlerin oluşturduğu 3474 sağlık çalışanının COVID-19 tanısı aldığı ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TTB Merkez Konseyi, Tabip Odaları aracılığıyla illerde ulaşılabilen sağlık kurumlarından derlediği hasta sağlık çalışanı sayılarını raporlaştırarak kamuoyuna açıkladı.

44 ilde kamu ya da özel ayırt edilmeksizin tüm sağlık kurumlarını kapsayan rapora göre, tanı almış hekim sayısına 37 ilde ulaşıldı, üç ilde sağlık çalışanlarının meslekleriyle ilgili ayırım yapılamadı.

EN YÜKSEK SAYI İSTANBUL'DA

Tanı almış hekim sayısının en yüksek olduğu iller İstanbul, Ankara, Kırklareli, İzmir ve Adana olarak belirlendi. İstanbul’da 960’ı hekim olmak üzere toplam 2005 sağlık çalışanının COVID-19’a yakalandığı bilgisine paylaşılırken, bu illeri sırasıyla 12 sağlık çalışanı ile Diyarbakır, 11 ile Kırklareli, 11 ile Antalya, 10 ile Bursa, 9 çalışan ile Samsun’un izlediği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.