Cumartesi Anneleri Konusunda AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumartesi Anneleri konusunda bazı açıklamalarda bulundu. Öner Çelik konuya dair yapmış olduğu açıklamasında konunun hassasiyeti üzerinde durdu ve bu konuda hükümete yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. 

GÜNDEM 30.08.2018, 05:18
Cumartesi Anneleri Konusunda AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Açıklama

Geçtiğimiz günlerce Cumartesi Annelerine yönelik bazı olaylar yaşanmış ve konu gündemde oldukça konuşulmuştu. 

Konuya dair hükümetten yeni bir açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumartesi Anneleri konusunda düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Bu konuda AK Parti ve hükümete yöneltilen eleştirilere yanıt veren Ömer Çelik önemli ifadeler kullandı. 

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN CUMARTESİ ANNELERİ AÇIKLAMASI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından düzenlenen basın toplantısında Cumartesi Annelerine yönelik açıklamalarda konunun terör propagandası haline gelememesi noktasına vurgu yaptı. Bu noktada bazı grupların bu konuyu terör malzemesi haline getirmeye çalıştığı vurgusunda bulunan Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına değindi. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından yapılan Cumartesi Anneleri açıklaması;

"2010'dan sonra buranın bir terör propagandasının zemini haline gelmesi, anneliğin siyaseti ve ideoloji yoktur demiştik, annelerin açısı üzerinden belli grupların burayı bir terör propaganda merkezine dönüştürmesi ile ilgili ortaya çıkan tedbirleri almak zorunlu olmuştur. İçişleri Bakanımızın yaptığı açıklamada ortaya koyduğu gibi, terör gruplarının tahakkümünden bu alanın kurtarılması gerekiyor. Bu, annelere karşı bur tutum değildir. Oradaki terör gruplarının burayı bir eylem alanına dönüştürmesine karşıdır"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)