Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Töreninde Konuştu 'Zaferin Sahibi 81 Milyondur'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz törenleri kapsamında bir konuşma yaptı. 15 Temmuz'a dair özel açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan milli birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını sizlerle paylaşıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz Töreninde Konuştu 'Zaferin Sahibi 81 Milyondur'

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenen etkinliklere katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada bir konuşma yaptı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİNDE KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan etkinlikler kapsamında yapmış olduğu konuşmasına şehitlerimize rahmet dileyerek başladı. 15 Temmuz darbe gecesinde 251 şehit verildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem üzüntüyü hem de gururu aynı anda yaşıyoruz açıklamalarında bulundu. 

15 Temmuz'da darbe girişiminin bertaraf edilmesinin Türk Milleti'nin göstermiş olduğu kahramanlık sonucu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başlarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Anma Töreni Konuşması

15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan, ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. 251 vatandaşımızı kaybetmenin hüznünü yaşarken, diğer yandan eşine az rastlanır bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Bedel ödemeden hiçbir başarı elde edilmez. Şüphesiz hiçbir zafer altın tepside sunulmaz. Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur.

FETO'nun ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş ancak vatanına namahrem eli değmesine müsaade etmemiştir. Bu millet vücudunu siper etti, yılmadı, usanmadı. 

Bu millet, FETÖ eliyle Türkiye'nin hizaya sokulmasına, terbiye edilmesine, müstemlekecilerin uydusu haline getirilmesine izin vermemiştir. Ben bu milletin bir ferdi olmakla iftihar ediyorum.

Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun halen diri olduğunu göstermiştir

15 Temmuz demokrasi mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz tüm Türkiye'nin zaferidir. 15 Temmuz, Türk milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının, iradesine yönelik saldırılar karşısında tekrar kıyama kalkmasının adıdır.

Bu milletin huzurunu kaçıranlar karşılarında bizleri bulacak, ordumuzu bulacak, polisimizi bulacak, güvenlik korucularımızı bulacak. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Nereye giderlerse gitsinler onlar karşılarında bizi bulacak. 

Yeni yönetim sistemiyle, Türkiye'nin tüm dünyada sıçrayışını hep birlikte göreceğiz. 15 Temmuz ile demokrasimizin rüşdünü tüm dünyada ispat ettik. İnşallah ülkemizde artık darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık. 

15 Temmuz asla unutulmayacak ve unutturmayacağız, o bizim için bir tarihe kayıttır. Ülkemizden kaçan darbecilerin sığındıkları ülkeleri ve onlara kucak açan ülkeleri de hiçbir zaman unutmayacağız. Son FETÖ'cü hain hesap verenbe kadar mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. 

O gece bizim için dua edenlerle FETÖ'nün başarısı için gayret edenleri hiçbir zaman unutmayacağız. Pensilvanya'daki melunun takiye, hile, yalan dolanla büyük bir gizlilik içinde büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik. O gece ülkemize ihanet eden, milletimize kurşun sıkan katiller en ağır cezalara çarptırılıyor. Bu çevrede, tanklara alkış tutanları, darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışanları unutmuyorsak, Yeşilköy'de, havalimanında tankların arasından çıkıp Bakırköy Belediyesine sığınanları asla unutmuyoruz ve unutmayacağız.

Şehit edileceğini bildiği halde darbecilere meydan okuyan Ömer Halisdemirleri, 16 yaşında babasıyla beraber şehadete yürüyen Abdullah Tayyip Olçokları, Gölbaşı'nda bombaların hedefi olan 52 yiğit özel harekat polisimizi asla unutmayacağız.

Evelallah bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça, Türkiye'yi yolunan alıkoyabilecek hiçbir güç yoktur. 15 Temmuz bize şu hakikati bir kez daha gösterdi; Bu millet asil bir millettir, bu millet cesur bir millettir, bu millet kahraman bir millettir, bu millet hürriyetine, canı pahasına sahip çıkan bir millettir. Bu millet, vatan söz konusu olduğunda aynı safta buluşma erdemi gösteren necip bir millettir. Türkiye'de demokrasinin de bağımsızlığımızın da en büyük garantisi ferdi ve hizmetkarı olmaktan her zaman şeref duyduğum işte bu millettir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE