Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2053, 2071'e Yürüyeceğiz Sakın Ha Birbirinize Karşı Kin Tutmayın

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığını ziyaret etti ve orada açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 26.08.2018, 14:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2053, 2071'e Yürüyeceğiz Sakın Ha Birbirinize Karşı Kin Tutmayın

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü kutlama programı nedeniyle Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu Meydan Mezarlığını ziyarette bulundu.

Beraberinde bakan ve komutanlarla Ahlat ilçesine gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listesindeki dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olma özelliğine sahip Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Urartular'dan Osmanlı'ya birçok medeniyetin izlerini taşıyan, 210 dönümde kurulu ve içerisinde 8 bin 200 mezar taşı, yazılar, kabartmalar ile oymalar bulunan mezarlığı gezen Erdoğan orada şehitler için dua okudu.

Vatandaşlara hitap ederek yaptığı açıklamalarda ise;

"2053, 2071’e yürüyeceğiz. Sakın ha birbirinize karşı kin tutmayın. Hüküm çok açık net ortada. Hepiniz Allah’ın ipine sarılın ayrılığa düşmeyin" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)