Cumhurbaşkanı Erdoğan 50+1 seçim barajı sorularına cevap verdi: Bize yakışmaz!

Yeni partilerin hedeflerinin ve isimlerinin açıklaması beklenen bugünlerde AK Parti’nin kurucu isimlerinden Faruk Çelik’in gündeme getirdiği seçimlerde 50+1 barajının 40+1’e çekilmesi hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı.

GÜNDEM 01.10.2019, 20:50 01.10.2019, 20:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan 50+1 seçim barajı sorularına cevap verdi: Bize yakışmaz!

Yerel seçimlerde yaşanan kayıplardan tedirgin olunduğundan dolayı seçim barajının 40+1’e çekilmesi önerisinde bulunan AK Parti kurucu isimlerinden Çelik’in açıklamalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap verdi.

MUHALEFETİN YAPACAĞI İŞ

50+1 barajıyla ilgili olarak AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mevcut durumu meclise getiren bizsiz şuanda mevcut durumu halkımıza götüren de biziz. Halkımızın büyük bir çoğunluğu ile bu onaylandığına göre bunu tekrar revize edip gündeme getirmek bir defa bizim özellikle siyasi ciddiyetimize yakışmaz. Böyle bir şey olacaksa bizim değil, muhalefetin yapacağı bir iştir." dedi.

50+1 SORULARINA ERDOĞAN CEVAP VERDİ!

"2023 seçimlerine ciddi bir zaman var. Muhalefetten gelirse biz hepsini değerlendirmeye tartışmaya açığız" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resepsiyonda gazetecilerin seçimlerde 50+1 barajına ilişkin sorularını cevapladı.

SİYASİ CİDDİYETİMİZE YAKIŞMAZ

Erdoğan, "Mevcut durumu meclise getiren biziz, şuanda mevcut durumu halkımıza götüren de biziz , halkımızın büyük bir çoğunluğu ile bu onaylandığına göre bunu tekrar revize edip gündeme getirmek bir defa bizim özellikle siyasi ciddiyetimize yakışmaz. Böyle bir şey olacaksa bizim değil, muhalefetin yapacağı bir iştir, bizim işimiz değil. Böyle bir teklif kimden geliyor, medyadan geliyorsa ayrı bir konu ama bu iş parlamentonun işidir. Parlamentoda ilgilenen kimdir, muhalefettir. Bunu sürekli olarak ayağa düşürmenin doğru olduğuna inanmıyorum. Milletimiz politikacıdan ciddiyet istiyor, biz dolayısıyla bu ciddiyeti aynen sürdürmemiz lazım. 2023 seçimlerine ciddi bir zaman var. Muhalefetten gelirse biz hepsini değerlendirmeye tartışmaya açığız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)