Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Trump İle Görüşecek ! Toplantı Saat Kaçta?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump ikili bir görüşme gerçekleştirecek.

GÜNDEM 20.09.2017, 17:24 20.09.2017, 17:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Trump İle Görüşecek ! Toplantı Saat Kaçta?

LİDERLERİN GÖRÜŞMESİ NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile 21 Eylül 2017 tarihinde Lotte New York Palace Oteli'nde ikili bir görüşme gerçekleştirecek. Söz konusu toplantı saat 22.00'da gerçekleştirilecek.

Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu için ABD'nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zirve kapsamında birçok devlet başkanı ile iki görüşmeler gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan New York'ta 21 Eylül 2017 tarihinde ABD Başkanı Trump ile bir araya gelecek. İki lider 21 Eylül 2017 tarihinde TSİ ile 22.00'da Lotte New York Palace Oteli'nde ikili bir görüşecek. 

Gerçekleştirilecek görüşmeden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın ortak bir basın açıklaması yapması bekleniyor. Görüşmenin bir bölümünde her iki tarafın heyetleri de hazır bulunacak. Görüşmede gündeme gelmesi beklenen konuların başında ABD Kongresinin, korumaların kullanacağı silahların satışına ilişkin tasarıyı geri çekme kararı yer alıyor. 

"AÇIKLAMAMIZI YAPARIZ"

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ABD Kongresinin, silah satışına ilişkin tasarıyı geri çekme kararının yemekte görüşülüp görüşülmediği soruldu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu;

"Yemek masasında o kadar etraflı bir görüşme imkanımız yok. Sadece perşembe günü kendisiyle ikili, belki kısmen de heyetler arası ama ağırlıklı ikili olur, bir görüşmemiz olacak. O görüşmeden sonra karşılıklı olarak açıklamamızı yaparız." 

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)