Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: 2 Bakanlık Birleştiriliyor! Yeni Kadrolar Oluşturulacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlerle beraber sahur buluşması gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtlarken yapılacak olan düzenleme ile beraber Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı'nın birleştirileceğini sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: 2 Bakanlık Birleştiriliyor! Yeni Kadrolar Oluşturulacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığının resmi twitter hesabı üzerinden canlı olarak yayımlanan sahur programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir öğrencinin Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına personel alımı yapılıp, yapılmayacağına yönelik olarak sorduğu sorusuna, yeni yapılanmayla beraber kadro tahsislerinin ihtiyaç duyulacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuya yönelik olarak ise yaptığı açıklamasında;

"Şu anda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla birleştiriyoruz.

Bu ikisi birleşeceği için bunu daha sonra açıklayacaktım ama size kıyağım oldu- dolayısıyla burada yeni bir kadrolaşma olacak" ifadelerinde bulundu.

Ayrıca bu kadrolaşma ile gerek illerde ve gerekse merkezlerde kadro sayılarının artacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilerden kendilerini geliştirmelerini tavsiye etti ve devlet kapılarının onlara açılacağını belirtti.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE