Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: 4 Bin Askeri Personel Alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kara Harp Okulu'nda düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Mezuniyet Töreni'nde açıklamalarda bulundu ve 4 bin askeri personel alımı yapılacağını ifade etti.

GÜNDEM 30.08.2018, 16:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: 4 Bin Askeri Personel Alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kara Harp Okulu'nda düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Mezuniyet Töreni'nde 4 bin askeri personel alımının yapılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"Geçtiğimiz yıl Kasım ayında ve bu yılın Temmuz ayında 3 bin teğmeni TSK'mıza kazandırdık.

Bugün yeniden yapılandırma sonrası harp okullarımızın ilk mezunlarını veriyoruz. İnşallah yarın Balıkesir'e gidecek, astsubaylarımızın mezuniyet törenlerinde onlarla ve aileleriyle birlikte olacağız.

Milli Savunma Üniversitemiz önümüzdeki Ekim ayında toplam 6 bin 125 Türk, ve 22 ülkeden 661 misafir askeri öğrencisiyle yeni eğitim öğretim yılına başlayacaktır.

Böylece 15 Temmuz'un ardından başlayan yeniden yapılanma süreci büyük ölçüde tamamlanmış ve harp okullarımız tam kapasiteyle faaliyetlerini yürütüyor olacaktır.

Bazıları askeri okullar kapatıldı diye propaganda yapıyor. İşte burada olduğu gibi harp okullarımız, astsubay meslek yüksek okullarımız faaliyetlerini sürdürüyor.

Sadece ihtiyaç kalmadığı için askeri liseler kapatıldı. Öğrenci sayısı 9 bin 500'ün üzerindedir.

Sadece bu yıl üniversitemize bağlı okullara 4 bine yakın yeni öğrenci alınacak. Görüldüğü gibi askeri okullar kapanması bir yana, kapasitesi ve faaliyet alanı daha da genişleyerek ülkemize hizmet etmeyi sürdürüyor.

Bunun kadar önemli bir başka husus da askeri okullarımızdaki eğitim öğretimin içeriğidir. TSK’mızın personel ihtiyacını karşılama konusundaki reformumuzu tabelayla sınırlı tutarsak kendi kendimizi kandırmış oluruz. Asıl buradaki zihniyeti değiştirmek mecburiyetindeyiz."

Ayrıntılar geliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (2)
Samet 13 ay önce
Yaşı esnetin 30-35 arası yapın başvuru yapamıyoruz eyyy yetkililer
Kadir çok 13 ay önce
Başvurular nasıl olacak bilgi verirmisiniz