Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'de 7 İlin Yeni Başkanlarını Belirledi

AK Parti'nin istifasını istediği 12 il başkanının yerine gelecek isimler ile mülakatlar gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, boşalan koltuklar için adayları belirledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'de 7 İlin Yeni Başkanlarını Belirledi

AK Parti, 12 il başkanının istifasını istedi ve olağan kongreler öncesinde istifalarını istediği il başkanlarının yerine atama yapmaya başladı.

Yeni İl Başkanları Belirlendi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, istifa eden il başkanlarının yerine gelecek isimlerle son görüşmeyi gerçekleştirdi. Yapılan görüşme sonucunda Hakkari, Muş, Bayburt, Şırnak, Kırşehir, Aksaray ve Uşak il başkanları belirlendi.

Boşalan koltuklar için belirlenen adaylar geçen hafta, Ak Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'la görüşme gerçekleştirdi. 

Habertürk’ün haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu mülakatlar sonrasında, Hakkari, muş, Bayburt, Şırnak, Kırşehir, Aksaray ve Uşak il başkanları belirlendi.

Son Görüşmeleri Erdoğan Yaptı

‘Metal yorgunluk’ ifadesiyle değişimin sinyallerini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandum sonrasında partisinin başına geçti. 

Temmuzda başlayan 6. Olağan Büyük Kongre sürecinde belde başkanlığı seçimleri veya atamaları gerçekleştirildi. 19 Ağustos'tan itibaren de ilçe kongreleri yapılmaya başlandı.

Bu zaman diliminde AK Parti, 12 il başkanının istifasını istedi. Yeni isimlerle son görüşmeyi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta gerçekleştirdiği mülakatları AK Parti Genel Merkezi'nde gece yarısına kadar devam etti. 

İl Başkanları Belli Oldu

Gece yarılarına kadar süren görüşmeler sonrasında, il başkanlıklarına görevlendirmeler yapıldı.

Mülakatlar sonucunda, Uşak İl Başkanlığı'na Mehmet Çakın, Aksaray'a Hüseyin Altınsoy, Kırşehir'e Muzaffer Aslan, Şırnak'a İbrahim Halil Erkan, Bayburt'a Fatih Yumak, Muş'a Rahmetullah Yaktı ve Hakkari'ye Emrullah Gür atandı.

İstifa eden il başkanlarının yerine gelecek isimler ile ilgili mülakatların devam edeceği, 12 Kasım’da başlayacak olan AK Parti'de il kongrelerinde, bu 7 ilde ataması yapılan il başkanları tek listeyle seçime gireceği öğrenildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE