Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bahçeli İkna Oldu, EYT Artık Gündemden Kalkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye EYT konusunu anlattığını, Bahçeli'nin ikna olduğunu ve EYT konusunun artık gündemden kalkacağını ifade etti. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 18.10.2018, 08:38 Batuhan
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bahçeli İkna Oldu, EYT Artık Gündemden Kalkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile önceki gün yaptığı görüşmenin detayların MYK'da yaptığı açıklama ile kurmayları ile paylaştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında görüşme sırasında EYT konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ikna olduğunu EYT konusunun gündemden kalkacağını belirtti.

EYT KONUSU GÜNDEMDEN KALKIYOR

Konu ile ilgili olarak Türkiye Gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun aktardıklarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Bahçeli'ye bu yükün altından kalkamayacağımızı rakamlarla anlattım. EYT dediklerimizin sayısı 6.2 milyon kişi. SGK'ya maliyeti 750 milyarın üzerine çıkıyor. Sayın Bahçeli, bu konuda ikna oldu. Bu konu artık gündemden çıkacak"

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MYK toplantısında af konusu hakkında da bir karar alındı. Buna göre gerçekleştirilen toplantıda yerel seçimler öncesinde 'af' tartışmalarının olumsuz algılanacağını, eğer yapılacaksa, bunun seçim sonrasına bırakılması da kararlaştırıldı.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (18)
Baa 10 ay önce
Sende bizim gündemimize gelmeyecen önümüz seçim
halo dayı 10 ay önce
refah partisinden beri desteklediğim tayyip erdoğan 10000 gün prim ödemişim ben bu devlete bizleri fırsatçı olarak gösterdinya bittin artık benim için
Yahya 10 ay önce
Yazık kaıpları çok büyük olacak millet ifadesinden büyük tek Allah var unutmamaları gerekiyor biz yerleştirdik yine biz indiririz
Ramazan 10 ay önce
Yazık ya cidden yazık. Sen git milyar dolara uçak almaya kalk, sarayda milyarlarca lira harca, büyük şirketlerin milyarlarca lira olan borcunu sil, futbol kulüplerinin vergi borçlarını sil, gel sonra 25 yıldır asgari ücrete çalışmış garibana hakkını verme. Üstüne üstlük adamlar prim ödedikçe ilerideki emekli maaşlarından düşüş yaşansın. Ayrıca Erdoğan kanun çıkmasın diye bilerek eski parayla konuşuyor. Yoksa 6 milyon insanın emeklilik hakkı Türkiye Cumhuriyetinin bir yıllık bütçesi kadar tutmaz.
Ben hakkımı helal etmiyorum arkadaş, yıllarca vergisini ödeyen vatandaşa birşey yok, vergisini ödemeyen, kaçan, üçkağıt çeviren adama af çıkar. Müslümansanız bu haksızlığa dur dersiniz.
Recep 10 ay önce
Eytyi rafa kaldirmak vicdaninizi rahatlatacaksa kaldırın ama bundan sonra milletten oy falan beklemeyin siz milleti düşünmüyorsunuz ki hep kendilerinizi düşünüyorsunuz ayrıca 6.3 milyon eytli kalmadı milleti kandırmayalım kendiniz 46 yaşında emekli olun sonra dünyanın hiçbir yerinde böyle şey yok deyin mademki girin bir fabrikaya çalışın bakalım kaç yaşına kadar çalışacaksınız çünkü sizler uyanıksınız milleti ahmak olarak görüyorsunuz milletim diyerek prim yapmaya çalışıyorsunuz Devlet bahceliyi kandırabilirsiniz ama bizi asla kandıramazsınız bunlara bizim karnımız tok halkın içine çıkıpta hal hatırını sordunuzmu sayın Cumhurbaşkanı lütfen insanların haklarıyla oynamayın sizi bu ülkenin başına niye getirdiler güvendikleri için ama maalesef hüsrana uğradılar size soruyorum Sayın Cumhurbaşkanım haydi bu dünyada hakkı yenen vatandaşlarına ahirette nasıl hesap vereceksiniz artık onuda ALLAH bilir
Mağdur 10 ay önce
O zaman bütün oylarimizi chp ve iyi partiye atarız kendileri bilirler.
Salih TOKDEMİR 10 ay önce
Yıllardır oy verdim ak parti benim için bitti nokta
Adanali 10 ay önce
Kamudan vazgectim yas 41 bizden bekci olmaz sozlesmeli er almaz koy korucusu olmaz biz ne yapalim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın