Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu Sistem 80 Milyonun Geleceği İçindir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında yaptığı açıklamasında "Bu sistem, şu veya bu partinin, şu veya bu şahsın değil 80 milyonun tamamının geleceği içindir." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu Sistem 80 Milyonun Geleceği İçindir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'da toplu açılış törenine katıldığında Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "bu sistem 80 milyonun geleceği içindir" ifadelerine yer verdi.

'TEK ADAMLIK CHP'NİN İŞİDİR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı sistemini 'tek adamlık' ile tarifinin hezeyan olduğunu belirtti. Konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

"Gerçekten demokrat olan, demokrasiyi sindirmiş olan herkes, bu ülkede yüzde 50 artı 1 ile iş başına gelecek cumhurbaşkanının, millete karşı sorumluluklarını yerine getirmek dışında bir niyete sahip olmayacağını bilir. Aksini söyleyen, emin olun kesinlikle art niyetlidir. Ömründe, mahallesine muhtar seçilmeyecek, hatta belki ailesi içinden seçim yapılsa yarıdan fazla oy alamayacakların, cumhurbaşkanlığı sistemini 'tek adamlık' ile tarifi, hezeyandan başka bir şey değildir. Tek adamlık CHP'nin işidir."

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE