Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bukalemun İttifakı Oluşturdular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında muhalefet ittifakı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir bukalemun ittifakı oluşturdular diyerek eleştirdi.

GÜNDEM 14.03.2019, 16:27 Batuhan
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bukalemun İttifakı Oluşturdular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında muhalefet ittifakı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ittifakın bir bukalemun ittifakı olduğunu vurguladı.

Konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

amimiyetle çalışacak bir arkadaşımızı aday gösterdik. Veysel Tiryaki kardeşimizde tecrübeyse tecrübe gençlikse gençlik var.

Biz başarıyı ödüllendirirken muhalefet ne yaptı? Tencere yuvarlandı kapağını buldu. Bay Kemal gitti kendisi gibi birini buldu. Sürekli kaybeden birini aday yaptı.

9 yılda 9 seçim kaybeden CHP genel başkanı, Ankara büyükşehire kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı. Daha önce iki defa sandıkta milletten ret yemiş, iki kez yenilmiş, hatta geçmişte belediye başkanlığı yaptığı ilçede bile yüzde 10'u zor almış bir şahsı tekrar Ankaralının karşısına çıkardılar. Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan bu zatı işte adayımız diye Ankara'ya dayattılar.

"BUKALEMUN İTTİFAKI OLUŞTURDULAR"

Bir bukalemun ittifakı oluşturdular. CHP'nin başındaki zat Ankara'da sürekli bozkurt işaretiyle dolaşıyor. Hayda... Nerede çıktı bu? Yanındaki hanımefendi de vatan millet edebiyatı yapıyor. Fakat Bay Kemal ve hanımefendi, HDP'nin niçin destek verdiğini söylemiyorlar. Neden? Yeni mahallede bölücü örgütün uzantılarının neden aday göstermediklerini siz komşularıma anlatmıyorlar? Bu partinin niçin 920 bin nüfuslu Çankaya'da, Keçiören'de Yenimahalle'de aday göstermediğine açıklık kazandırmıyorlar?

Bölücü örgütün uzantılarını sözde CHP, İP listelerinden belediyelere sızdırmak için yaptıkları kirli pazarlıklardan hiç söz etmiyorlar. Milletin önüne çıkıp mertçe bölücü örgütün uzantılarıyla hangi şartlarda ittifak kurduklarını söylemiyorlar. Bunu yapmadıkları gibi utanmadan her gün bize saldırıyorlar. Üç ortak söz birliği etmişçesine bize kara çalıyorlar. Şahsıma ve milletimize hakaretler savuran sanatçı müsveddelerine sahip çıktığı kadar, bu millete sahip çıkmıyorlar.

Yorumlar (0)