Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Kiminle Yürüyor? Terör Örgütüyle, Siyasi Temsilcileriyle Yürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da Atatürk Kent Meydanı'nda halka hitap etti ve orada açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 09.02.2019, 17:23 09.02.2019, 21:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Kiminle Yürüyor? Terör Örgütüyle, Siyasi Temsilcileriyle Yürüyor

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Aydın inşallah 31 Mart’ta AK Parti’nin ve cumhur ittifakının yanında duracaktır ben buna inanıyorum. Aydın 31 Mart’ta da büyük şehircilik anlayışıyla ufkunu daha da genişletecektir.

Aydın, dün Menderes’in yanında durup demokrasi safındaki yerini belli etmişti, inşallah şimdi de beka meselesinde bizim yanımızda yer alacaktır.

Aydın’daki beyliklerimizin tarihi bile güya bugün bize medeniyet dersi verenlerin tarihinden eskidir. Geleceğimizde de aynı görevi üstlenmeyi sürdürecektir.

Türkiye için dertlenmek, çalışmak, hizmet etmek her babayiğidin harcı değil. Bu ülke için tuğla üstüne tuğla koymamış yıkım ekibi var ya… İşte o yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı. Bunların Türkiye2nin geleceği için tek bir planları, hayalleri yoktur.  Her seçimde armut piş, ağzıma düş misali ülkenin yönetiminin kendi ellerine verilmesini beklerler. Şimdi yine aynı hevesle kırılıyorlar. CHP’ye, PKK’nın güdümündeki partiye, onlarla milliyetçilik iddiasındaki bir başka partiye kadar hepsi bir araya gelebiliyor.

CHP kiminle yürüyor? Terör örgütüyle, siyasi temsilcileriyle yürüyor. Bizim onlarla işimiz yok! Geç o işi geç.

Bakıyorsun İYİ Parti kiminle yürüyor, onlarla yürüyor. Öbür tarafta bakıyorsun bir de Saadet Partisi. O da onlarla yürüyor. Bunlar 4’lü çete. Bize hakaret ediyorsunuz diyorlar. Biz gerçeği, olanı söylüyoruz

Diyorlar ki bak siz de ittifaksınız. Dur orada dur. Bizimki cumhur ittifakı cumhur. 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında el ele verdik. Yenikapı’da birleştik. CHP’ye sen de gel dedik. Cuma akşamına kadar gelemeyeceklerini söylediler. Baskı geldi, Cuma akşamı haber verildi. 7 Ağustos’ta hayatına görmediği katılım gördü.

Bu cibilliyet meselesi.

Ne yaptılar bunlar. Soğana patatese ümit bağlamışlardı geçen seçimde. Şimdi domatese bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar.

İdlib’te Cerablus’ta Mehmet’im tanklarıyla toplarıyla bu teröristleri yok etti mi? Ben buradan patatesçilere domatesçilere sesleniyorum o bir tane merminin bedelini biliyor musun sen? Bunlar nereden geldi biliyor musun sen? Gabar’a, Cudi’ye helikopterlerimiz buraya uçarken yapılan yatırımların ne olduğunu hesapladın mı sen? Bay Kemal bunları konuşmaktan vazgeç. Sen 18 Mart 1915 Çanakkale ruhunu bilir misin?

Biz inşallah sizlerle beraber 31 Mart’ta bunlara dersini vereceğiz.

Türkiye’nin 81 vilayetine doğalgaz gitti. Niye bunları konuşmuyorlar.

Fırsat bulup da ipleri ellerine geçirirlerse zücaciye dükkanına girmiş fil gibi her şeyi yıkacaklar. Eski Türkiye’yi hortlatacaklar

Ey CHP’ye gönül verenler Biz Kandil’i başlarına yıkmaya çalışırken terör ağlarından icazetli seçim ittifakı kuranlara 31 Mart’ta dersini vermeyecek misin?

CHP, artık sadece Kılıçdaroğlu’nun ve avanesinin partisidir

Gelin içi Çıfıt çarşısı ittifakına sandıkta dersini hep birlikte verelim.

Bizim ittifakımız var ama bu cumhur ittifakı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ülkemiz ve milletimiz beka mücadelesi verirken omuz omuza verdiğimiz kardeşlerimizle kurduk.

Ama siz bu zillet ittifakını nasıl ve ne şekilde kurdunuz?

Asıl mesele Türkiye’nin verdiği kutlu mücadeleyi sekteye uğratma mücadelesidir.

Yorumlar (0)