Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'nin İş Bankası Hisseleri Hazineye Devredilsin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında CHP'nin bir TV kanalı satın aldığına ilişkin iddialar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bu konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 17.09.2018, 08:35 17.09.2018, 13:53
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP'nin İş Bankası Hisseleri Hazineye Devredilsin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan ziyaretinden dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı açıklamalarında CHP'nin bir TV kanalı satın aldığına ilişkin iddialar hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP'nin bir TV kanalı açıp açmamasının önemli olmadığını vurgulayarak partili birinin televizyonunun da olabileceğini ifade etti. 

ORTADA ÖNEMLİ BİR SUÇ VAR

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm bunların yanı sıra önemli bir suçun olduğunu ifade ederek CHP'nin şu anda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü suistimal ederek, onun Cebi Hümayunundan dediğim, İş Bankası hisselerinin yüzde 28’inin sahibi durumunda olduğunu vurguladı. 

Bu konu hakkında açıklamalarında "Oradan para alamıyor ama yönetim kurulunda dört üyesi var. Bu dört üye ne iş yapar? Buna bir bakılması lazım. Ben diyorum, bir defa Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu tür bir varlığı herhangi bir siyasi partinin etiketi altına giremez. Girse girse Hazine’ye girer." ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vakıfbank’ta da Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ciddi bir hissesi olduğunu Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bu hissesini genel müdürlüğe aktarmak için gerekli talimatı verdiklerini ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)