Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD İle Yaşanan Vize Gerilimine İlişkin İlk Açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile vizelerin karşılıklı olarak askıya alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 09.10.2017, 19:24 09.10.2017, 22:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD İle Yaşanan Vize Gerilimine İlişkin İlk Açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyaretinin ardından Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile birlikte ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. 

CUmhurbaşkanı Erdoğan, basın açıklamasında ABD ile karşılıklı olarak vizelerin askıya alınmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN VİZE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında yaşanan durumun üzüntü verici olduğunu vurgulayarak gerekli girişimlerin yapılması için muhatapların arandığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vize açıklamaları şu şekilde,

''TÜRKİYE HUKUK DEVLETİDİR''

''Yani Ankara'da büyükelçiliğin böyle bir kararı alarak uygulamaya sokması üzüntü verici. Dışişleri bakanlığımızın yetkilileri konuyla ilgili duydukları anda gerekli girişimleri yapmak üzere muhataplarını aramıştır. 

Tabi, bakanımız bana bu konuyu ilettiği anda da kendilerine ben sadece şunu söyledim, Türkiye bir hukuk devletidir. Her şeyden önce biz bir kabile değiliz bir kabile devleti de değiliz. Onların açıkladığı metin neyse mütekabiliyet esasına dayalı olarak o metnin karşı metnini bizim de Amerika'da büyükelçimiz açıklasın dedim"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)