Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'nin Silah Satışına İlişkin Sert Tepki

Cumhurbaşkanlığı korumalarına silah satışı için yapılan anlaşma ABD tarafından geri çekildi. Bu karar ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'nin Silah Satışına İlişkin Sert Tepki

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından kongreye silah satış bildirgesi verilmişti. Verilen bildirge Bakanlık tarafından geri çekildi.

Böylelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın korumalarının kullanması için bu yılın başında ABD'li bir silah şirketi ile yapıldığı söylenen 1,2 milyon dolar değerindeki yarı otomatik silah satış anlaşması rafa kalktı.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan ABD'de bulunuyor. Meydana gelen bu gelişme Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Amerikan PBS kanalında değerlendirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan mülakatta Trump yönetiminin Silah satış tasarısını geri çekme kararına inanamadıklarını söyleyerek ABD yönetiminin PKK'nın Suriye'deki uzantısı olan YPG'ye yaptığı silah yardımını hatırlattı. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu;

"BU SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERİYORSUNUZ"

"Biz paramızla sizlerden silah alamazken siz niçin parasız olarak bu terör örgütlerine bu silahları veriyorsunuz."

"Biz bu sorularımızın cevabını bulamadığımız için stratejik ortak olarak bundan üzüntü duyuyoruz."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE