Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti'deki İstifa İddialarına İlişkin Açıklama !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyareti dönüşü gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı, AK Parti'deki istifa iddialarına ilişkin açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 05.10.2017, 11:08 05.10.2017, 17:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti'deki İstifa İddialarına İlişkin Açıklama !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran ziyaretinden dönüşünde televizyon temsilcilerinin sorularını cevaplandırdı.

SURİYEDEKİ ÇATIŞMASIZLIK BÖLGESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki çatışmasızlık bölgesine ilişkin: "Çatışmasızlık bölgesinin sınırları konusunda, içerde ve dışarda, görev paylaşımı yapıldı. TSK İdlip sınırları içinde, Rusya Silahlı Kuvvetleri sınırların dışında görev yapacak" açıklamasında bulundu.

BELEDİYELERDE GÖREVDE ALMA VE İHRAÇ İDDİALARI

Habertürk'ün haberine göre; AK Partili belediyelerdeki istifa iddialarına da değinen Erdoğan: "Partideki görevleri, partinin üst yönetimi, gerektiğinde istifasını istemeden de alabilir. Belediyelerdeki durum tabii ki farklı. Onun iki yöntemi vardır: Partiden ihraç veya görevi ihmal veya kötüye kullanmaktan dolayı yapılabilir. Tabii ki biz bu yolları denemek istemiyoruz" dedi. Erdoğan, "'Benim şanım var şerefim var’ dersen, kusura bakma ama, partinin şerefi herkesin şerefinin şanının çok daha önündedir" ifadelerini kullandı.

TEK ÇARESİ BU İŞTEN ÇEKİLMEK

Kuzey Irak Referandumuna de değinen Erdoğan, Barzani'nin tek çaresinin bu işten çekilmek olduğunu söyleyerek: "Bugün malum İran İslam Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Hasan Ruhani’nin daveti üzerine 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı için Tahran’daydık. Ziyaretimizi tamamladık. Sayın Ruhani’yi ikinci kez seçilmesi nedeniyle tekrar tebrik etme imkanı bulduk, çok daha güçlenerek geldi. Avantajları var, ikili ilişkilerimizi geliştirme, genişletme düşüncesiyle değerlendirmeler yaptık. Siyasi alanda bölgedeki gelişmeler gündemimizi işgal ediyor, gerek Suriye gerek Irak, üzerinde ısrarla durduğumuz hususlardır. Bunun yanında Yemen, Arakan hususlarını da görüşme fırsatı bulduk. Askeri olarak savunma sanayiinde neler yapılabilir görüşme imkanımız oldu. Yetkili her bakanımız muhataplarıyla ilgili konuları görüşme imkanı buldular." açıklamasını yaptı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)