Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'da Yaşayan Türklere Çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'ya çok sert tepki geldi. Erdoğan Almanya'da oy kullanacak olan Türklere "Türk düşmanlarına oy vermeyin" çağrısı yaptı.

GÜNDEM 18.08.2017, 14:40 18.08.2017, 14:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Almanya'da Yaşayan Türklere Çağrı

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası açıklama yaptı.

"Bu konuda sorumluluk aranıyorsa bunun baş sorumlusu Almanya'nın kendisidir. Almanya şu ana kadar kendi siyasi çekişmelerini Türkiye'ya taşımıştır. Almanya AB yasalarına uymayan bir ülke konumuna düşmüştür. Vize konusunda AB sözünde durmamıştır. Mültecilerle ilgili ödeme konusunda sözlerinde durmadılar. Bizim harcadığımız rakam 30 milyar avro'yu aşmıştır.
Almanya neyi konuşuyor? Seçim için adeta Türkiye'yi ne kadar hırpalarsak o kadar oy alırız derdine düşmüşler. Ben de Almanya'daki bütün soydaşlarıma diyorum ki; sakın bir yanlışa düşüp bunları desteklemeyin. Ne Hrıstiyan Demokratları ne SPD'yi ne Yeşiller'i... Bunların hepsi Türkiye düşmanıdır. Türkiye düşmanı olmayan partilere gerekli desteği verin. Bu Almanya'da yaşayan vatandaşlarımın onur mücadelesidir.

NTV'nin haberine göre; 1 milyona yakın oy kullanacak Türk seçmen var. Türkiye'ye saldıran siyasi partilere karşı sandıkta gerekli dersi vermeleri gerekir diye düşünüyorum. AB ülkeleriyle bir kavganın içerisinde olmadık. 

BARCELONA'DAKİ SALDIRI

Barcelona'daki saldırıyı şiddetle kınıyoruz. DEAŞ ile ilgili tavrımız belli. İçeride ve dışarda mücadele veriyoruz. Batı maalesef DEAŞ'a karşı Türkiye'nin attığı adımları atmıyor. 

ALMANYA'YA ADİL ÖKSÜZ NOTASI

Biz üzerimize düşen görevi yapıyoruz, notamızı verdik. Almanya'dan gerekli adımı atmasını bekliyoruz. Oradaki teröristleri kendilerinden istiyoruz. Onlar suçluyu istiyor, biz teröristi istiyoruz. 4 bin 500 terörist dosyasını Merkel'e verdim, herhangi bir dönüş olmadı.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Yorumlar (0)