Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara, Bursa ve Balıkesir Belediye Başkanlarına İstifa Talebi: Sonuçları Ağır Olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara, Bursa ve Balıkesir Belediye Başkanlarına istifa taleplerinin iletildiğini belirtti. Ayrıca Erdoğan istifa edilmediği takdirde sonuçlarının ağır olacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara, Bursa ve Balıkesir Belediye Başkanlarına İstifa Talebi: Sonuçları Ağır Olur

İstanbul'da Kadir Topbaş Bey, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın kendisiyle görüşmesine olumlu yanıt verdi, istifasını o şekilde gönderdi. Ardından Düzce Belediye Başkanı ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı görüştü ve o da istifasını verdi.

MELİH GÖKÇEK'İN İSTİFASI İSTENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili olarak açıklamalarında "Şu anda Balıkesir'e istifasını verme talebimiz iletildi. Ha keza Melih Bey'e, kendisine bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde... Bu makamlara bağımsız adaylar olarak gelinmiyor, bir partinin gösterdiği adaylar olarak geliniyor; bu görevleri biz asla terk edilmeyecek ilanihaye kalınacak koltuklar olarak göremeyiz" ifadelerine yer verdi.

"NETİCESİ ÇOK AĞIR OLUR"

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanlarının 'Ben, bu davanın elemanıyım, benim yetkili kurullarım madem ki böyle bir kararı vermişler, ben de ilgili merciye istifamı veririm' demelerini istedi. Erdoğan konuya ilişkin "İstifa, partiden ayrılma, kopma demek değildir. Parti, istifasını veren arkadaşları çok daha farklı yerlerde değerlendirir. İl başkanları toplantısında da söyledim; 'Ben buraya geldim, burada ilanihaye kalayım' olmaz. (Başkanlar İstifa etmezse) Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur." dedi.

Konu ile ilgili olarak Hürriyet Gazetesinden Hande Fırat'ın aktardıklarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diğer partilerde bir sorunun olmadığının düşünülmemesi gerektiğini ifade ederek "Diğer partilerde hiçbir sorun yok gibi düşünülmemeli anlamında söyledim." dedi.

"HÜKÜMETE KÜFREDER"

Konu ile ilgili olarak açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında "Sorun varsa, ilgili partilerin yönetim kadroları gereğini yapmıyorsa, İçişleri Bakanlığı inceleme başlatmak durumunda kalabilir. Kayyum atamalarının yapıldığını yerleri bir inceleyin. Oralara kayyum atanmamış olsaydı, onlar devletten aldığı paraları yine Kandil'e göndermeye devam edeceklerdi. Oralardakiler belediye hizmeti verselerdi, kayyum atanması gibi bir süreç tabii ki olmazdı. Vatandaşımız belediyeden kendisine hizmet bekler. Bu hizmet yapılmıyorsa, vatandaş belediyeye değil, hükümete küfreder." ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 14:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa semih arıcı
mustafa semih arıcı - 2 yıl Önce

istanbul ve ankarayı herkes biliyor zaten ama bursa belediye başkanının olağanüstü hizmetlerine bursaya gidenler şahit oluyor. bunların istifa talepleri hizmet eksikliği değilse nedir? kamuoyu açıklama bekliyor..