banner731

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Barış Pınarı Harekatı Hakkında Flaş Uyarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yabancı Basın mensupları ile bir araya geldiği toplantısı öncesinde çeşitli açıklamalarda bulundu ve Barış Pınarı Harekatı hakkında bir uyarıda bulundu.

GÜNDEM 18.10.2019, 16:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Barış Pınarı Harekatı Hakkında Flaş Uyarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yabancı Basın mensupları ile bir araya geldiği toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunarak Barış Pınarı Harekatı hakkında çeşitli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında 120. saatin sona erdiği dakika Barış Pınarı Harekatının çok daha kararlı bir şekilde devam edeceğini ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki açıklamaları şöyle oldu:

"Dün akşam ABD ile vardığımız mutabakatın kısaca özeti bu şekildedir. 120 saatlik sürenin sona erdiği Salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır. Ama bu söz yerine getirilmemiş olursa 120. saatin sona erdiği dakika Barış Pınarı Harekatımız çok daha kararlı bir şekilde kaldığı şekilde devam edecektir.

"AMACIMIZ RUSYA İLE MAKUL BİR ANLAŞMADIR"

Salı Soçi’de Sayın Putin’le bu meselenin Rusya’nın ve rejimin ilgilendirdiğini kısımları da görüşeceğiz.

Amacımız Rusya ile makul bir anlaşmadır. Şartımız rejimin olduğu yerlerden PKK/YPG’nin temizlenmesidir. Münbiç’in rejim tarafından kontrol edilmesi bizim için rahatsızlık sebebi değildir. Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliği sağlandığında her yer bu ülkenin meşru hükümetine geçecektir."

Yorumlar (0)