banner731

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Önemli Açıklamalar ! 120 Saat Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kongre Merkezi'nde "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" ana temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2019'da çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında tüm Batının teröristlerin yanında yer aldığını ifade etti.

GÜNDEM 21.10.2019, 14:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çok Önemli Açıklamalar ! 120 Saat Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde "Küreselleşmenin Krizi: Riskler ve Fırsatlar" ana temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2019'da katılımcılara hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada gündeme ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Dünya, bölge ve ülke için verimli tartışmaların zemini olarak gördüğü TRT World Forum'un başarılı geçmesini temenni ederek bu yıl üçüncüsü düzenlenen Forum'un, küresel meselelere çözüm üreten, bölgenin ve dünyanın en prestijli platformlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 120 SAAT MESAJI

Açıklamalarında "Hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, 17-18 yıllık bir görev süremizde biz terör örgütleriyle masaya oturmadık, oturmayız ve oturmayacağız." ifadelerin kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

"Aynı şekilde teröristlerle masaya oturmadık, oturmuyoruz ve oturmayacağız. Başkaları oturabilir, onlar da bizi o kadar ilgilendirmez ama bu aynı zamanda uluslararası siyasetin, savaş hukuku ve terörle mücadelenin de nereden nereye geldiğini göstermesi bakımından çok önemli. Bir taraftan teröre karşı mücadele diyeceksiniz, öbür taraftan teröristleri bu şekilde şımartacaksınız. Öyle bir şımartma ki düşünün şu anda Kuzey Suriye'de eğer 30 bin tır Irak üzerinden silah, mühimmat araç-gereç buraya sokuluyorsa acaba bu 'ben dünyanın en güçlüsüyüm' diyenler bunu neyle izah edecekler. Bunu hangi demokratik anlayışla izah edecekler. Bu demokrasinin neresinde yazıyor, bunu bize söylesinler, uluslararası siyasetin neresinde yazıyor, bunu bize söylesinler, uluslararası savaş hukukunda böyle bir şey var mı, bunu bize söylesinler. Yok söyleyemezler. O zaman susuyorlar. Ama biz susmayacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

"Bildiğiniz gibi 120 saatlik şu anda bir ara durumu var. Dolayısıyla bu 120 saatin artık büyük bir bölümü sona erdi. Şimdi yarın bizim Rusya, Soçi seyahatimiz var. Bu seyahatte Sayın Putin ile bu süreci ele alacak, ondan sonra da atılması gereken adımları inşallah atmış olacağız."

Yorumlar (0)