Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyarbakır'lı Anneler Hakkında Açıklama: Devlet Olarak Yanlarındayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan evlat eylemindeki anneler hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında annelerin duruşunun sıradan bir olay olmadığını ve devlet olarak yanlarında olduklarını belirtti.

GÜNDEM 13.09.2019, 15:52 13.09.2019, 16:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyarbakır'lı Anneler Hakkında Açıklama: Devlet Olarak Yanlarındayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'daki terör saldırısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında ne olursa olsun mücadelenin yılmadan devam edeceğini Türkiye Cumhuriyetinin Devleti ordusuyla polisiyle jandarmasıyla güvenlik güçleriyle bu işten galip çıkacağını ifade etti.

Cuma namazını Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisinde kılan Erdoğan, çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada evlat eylemindeki anneler hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında devlet olarak annelerin yanlarında olduklarını belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konu hakkındaki açıklamaları şöyle oldu:

"Bu annelerin duruşu sıradan bir olay değil. Tabii burada canı yanan anneler. Yani evlat acısı nedir, bunu anneler gayet iyi bilir. 'Ağlarsa anam ağlar' diyor ya. Şimdi bu iş adeta serbest bırakılmış olsa burada öyle 28 aile filan değil, belki binler oraya akacak ama tabii bir yerde de bir korku olayı da var. Tüm bunlara bunlara rağmen sivil toplum kuruluşları vesaire, bunlar da artık Diyarbakır'a gelmeye başladılar. Bu daha da artacak"

Yorumlar (3)
Melek 3 ay önce
Kaderimi öğrenmek istiyorum
ÖZLEM SEKMEN 3 ay önce
KADROLU İŞ İSTYRUM LTFEN YARDMCI OLURMSUNZ SYN ÇALŞMA BAKNM GERĞNN YPLMSNI ARZ EDRM