Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emine Bulut Çağrısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Emine Bulut cinayeti hakkında çağrı geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun paylaştığı açıklamasında "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan failin hak ettiği cezayı alması ve kadına yönelik şiddetle mücadele noktasında gerekli adımların atılması için yetkilileri göreve çağırmıştır" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 23.08.2019, 17:04 23.08.2019, 17:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emine Bulut Çağrısı!

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 38 yaşında Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut cinayeti hakkında açıklamada bulundu.

Yaşanan olayın toplumda haklı bir infial yarattığını vurgulayan Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  yetkilileri göreve çağırma çağrısında bulunduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıklamasında;

"Bu olay çok ama çok elim bir olaydır. Bir kere daha tekrar etmek istiyoruz; kadına yönelik şiddetin herhangi bir türü kesinlikle kabul edilemez." dedi.

Diğer yandan Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı hakkında yaptığı açıklamasında;

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Emine Bulut'un vahşice katledilmesinden dolayı derin bir üzüntü duymuş, bu üzüntüsünü ilgili kamu görevlileriyle paylaşmış, failin hak ettiği cezayı alması ve kadına yönelik şiddetle mücadele noktasında gerekli adımların atılması için yetkilileri göreve çağırmıştır.

Bu süreçte medyayı sorumlu ve etik yayıncılığa davet ediyor; cinayeti meşrulaştırıcı nitelikte ifadelerden, kurbanı suçlayan, faili savunan ve şiddeti grafikleştiren habercilik türünden kaçınmaları çağrısında bulunuyoruz." dedi.

Yorumlar (3)
Jimjoker 1 ay önce
Süresiz nafakayi kaldirmadiniz sürece çok emineler olur adalet adalet nerde aldalet
İsimsiz 1 ay önce
Her ne olursa olsun hiçbir şekilde bir anneye bu yapılamaz sizin gibi insanlar her zaman karşıymış gibi görünüp böyle hayvanla bi olaya bahaneler uydurur
Saniy 1 ay önce
Bende hastaneye girmeknistedim