Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fırat'ın Doğusuna Yeni Harekat Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında Suriye'de Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekata ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı ile başlatılan süreci çok yakında farklı bir aşamaya geçireceklerini belirtti.

GÜNDEM 06.08.2019, 13:23 06.08.2019, 17:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fırat'ın Doğusuna Yeni Harekat Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da 14. Büyükelçiler Konferansına katıldı ve ve bir konuşma yaptı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Fırat'ın doğusuna olası harekatla ilgili önemli mesajlar verdi.

YENİ HAREKAT AÇIKLAMASI

Fırat'ın Doğusuna yeni harekat hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı ile başlattığımız süreci çok yakında farklı bir aşamaya geçireceğiz. Bir barış koridorunu kurmuş olacağız." ifadelerine yer verdi.

Açıklamalarında Filistin ve Kudüs'e de yer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Filistin meselesinin bölgemizin kanayan yarası olmaya devam ettiğini ifade ederek İsrail'in işgal ve yıkım politikasının yanı sıra bazı dış aktörlerin müdahaleleriyle barış ortamının baltalandığını belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye oalrak Filistin meselesinde adaleti sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Kudüs hakkında "Başkenti Kudüs olan bir Filistin devletinin tanınması artık bir tercih değil zorunluluktur. Kudüs'ü işgalcilerin insafına asla terk etmeyeceğiz." ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

Musul ve Basra'daki başkonsoloslukları yakında yeniden açacağız. Irak halkının en sıkıntılı dönemlerinde yanında olarak kara gün dostu olduğumuzu ispat ettik. PKK denilen çıbanbaşını Irak topraklarından çıkartıp atmakta kararlıyız.

S-400'lerin NATO'ya ve F-35'lere zarar vereceğine dair hiçbir somut veri yoktur. Kimse kimseyi aldatmasın. S-400 konusunun Türkiye için kriz haline dönüştürülmesini iyi niyetli olarak görmüyoruz. Ülkemizi S-400 tercihine zorlayan, müttefiklerimizin anlaşmaz tavrıdır.

Trump'ın doğru yaklaşımını sürdürerek S-400 konusunun ilişkilerimizi esir almasına izin vermeyeceğini umuyorum. Türkiye'nin AB üyeliği birkaç üyenin ihtiraslarına kurban edilmemelidir. Suriyeli sığınmacılarla ilgili ülkemize verilen sözler yerine getirilmedi. Türk Akım projesinde artık sona geldik. Akkuyu Santrali'nin yapımı da planlandığı şekilde yürüyor.

Yorumlar (0)