Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Harekat Mesajı: Bekleyecek Bir Günümüz Bile Kalmamıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanvekili Celal Adan tarafından törenle karşılandı. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Onur Kıtasını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Genel Kurul Salonu'na geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açılış konuşması yaptı ve Fırat'ın doğusun harekat mesajı verdi.

GÜNDEM 01.10.2019, 16:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Harekat Mesajı: Bekleyecek Bir Günümüz Bile Kalmamıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM'nin yeni yasama yılı açılışında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan operasyon hakkında yaptığı açıklamalarında bekleyecek bir günün olmadığını ifade etti.

OPERASYON AÇIKLAMASI 

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Türkiye'nin artık bu konuda kaybedecek tek bir günü dahi yoktur. Kendi yolumuzda devam etmekten başka çaremiz kalmamıştır. Hiç şüphesiz işimiz kolay olmayacak. Allah'ın yardımı sayesinde bu mücadeleden de alnımızın akıyla çıkacağımızdan şüphe duymuyorum.'

''BANKACILIK SİSTEMİMİZ GÜÇLÜ YAPISINI KORUYOR''

Finansal dalgalanma faizlerden enflasyona kadar pek çok zincirleme etkiye yol açtı. Ağustos ayındaki sıkıntının ardından ekonomi yönetimiz pek çok önlem almıştır. Saldırı dalgasının ilk ayağı olan döviz kuru istikrarlı çizgiye oturtulmuştur. Bankacılık sistemimiz güçlü yapısını koruyor. Önümüzdeki günlerde enflasyonun yeniden tek haneli rakama ineceğine inanıyorum. Merkez Bankamızın döviz rezervleri yeniden 100 milyar doların üzerine çıktı. Şu aralar 103 milyar dolar seviyesine ulaştı. IMF defterini, tekrar açılmamak üzere Mayıs 2013'te kapattığımızı, altını çizerek tekrar ifade etmek istiyorum. Turizmde çok bereketli ve karlı bir sezon geçiriyoruz. Muhtemelen bu yıl tüm zamanların turist rekorunu kıracağız. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirene kadar durup dinlenmeden çalışmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (0)