Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Münbiç Açıklaması! 'ABD Sözünü Tutmadı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul görüşmelerinin dördüncü gününde basın mensupları ile bir araya geldi. Bu konuda gerçekleştirilen görüşmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin Münbiç konusuna dair çok önemli ifadeler kullandı.

GÜNDEM 28.09.2018, 01:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Münbiç Açıklaması! 'ABD Sözünü Tutmadı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin New York kentinde, BM Genel Kurul görüşmeleri ve temaslarının dördüncü gününde beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bu konuda BM görüşmelerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ve Rusya olan ilişkilere dair açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin Avrupa'dan ve NATO'dan uzaklaştığına yönelik iddialara da yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konular ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi. 

MÜNBİÇ KONUSUNDA ABD SÖZÜNÜ TUTMADI

ABD ile Türkiye'nin, Suriye'nin Münbiç kenti için yapmış olduğu anlaşmaya dair açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD tarafından verilen sözün tutulmadığını söyledi. Teröristlerin hala o bölgelerde bulunduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu değerlendirmelerde bulundu. 

“Amerika Münbiç’te yol haritasına, takvime kesinlikle uymamıştır, PYD/YPG o bölgeyi terk etmemiştir. Amerika burada sözünü tutmadı. 90 gündü, 90 gün aldı başını gidiyor. Amerika şu anda tahkimatı terör örgütüyle beraber yapacak. Ama biz terör örgütünün o kendisi için güçlendirdiği koridoru bir defa yardık. O koridor yok”

Bu konuda kendisine sorulan Fırat’ın doğusunda Rusya ile hareket edilip edilmeyeceği sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Henüz öyle bir durum yok ama olmaz diye bir şey de yok” ifadelerini kullandı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)