Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Çifte Vatandaşlık Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında engellenen çifte vatandaşlık hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çifte vatandaşlık hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının detayları haberimizde...

GÜNDEM 29.09.2018, 18:44 Batuhan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Çifte Vatandaşlık Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Köln'deki Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Merkez Camisi'nin açılışında çeşitli açıklamalarda bulunarak çifte vatandaşlık hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan engellenen çifte vatandaşlık hakkında bunun ilgililerle bir kaç kez görüşüldüğünü ifade ederek "Gün ola harman ola" dedi. 

ÇİFTE VATANDAŞLIK AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "57 yıl önce Almanya'ya belki bir kaç yıl çalışayım belki dönerim diye gelmiş olabilirsiniz. Belki tekrar aynı düşünceyle hareket etmiş olabilirsiniz. Ama şimdi artık öyle değil." diyerek birçok kişinin çifte vatandaş olduğunu ifade etti. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çifte vatandaşlığın önünü kestiklerini bunu bir kaç kez ilgililerle görüştüklerini bu işin önünün yeniden açılması gerektiğini ifade ettiklerini belirtti.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarının devamında "Burada 3,5 milyon soydaşlarımız, vatandaşlarımız var. Önlerini açsalar onlar da çifte vatandaş olarak Almanya'da bulunsa ne olur sanki?" ifadelerini kullandı. 

Açıklamalarının devamında çifte vatandaşlık verildiğinde vatandaşların buradaki sahiplenmelerinin daha farklı olacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Temenni ederim ki gün ola harman ola bunun da önü açılır. Bizim böyle bir sıkıntımız yok." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
murat 10 ay önce
önce bizi tek vatandaş yapta başkan sonra onları düşünürsün. kac aydır işsiz dolaşıyoruz haberin varmı ?