Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sakarya'da Patileri Kesilen Köpeğin Ölümüne Yönelik Olarak: Hadisenin Aydınlatılması İçin Talimat Verdim

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya'nın Sapanca ilçesinde patileri kesilmiş şekilde ormanda bulunan ve alındığı ameliyatta hayata veda eden yavru köpek ile alakalı olarak yaptığı açıklamada gerekli talimatları verdiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sakarya'da Patileri Kesilen Köpeğin Ölümüne Yönelik Olarak: Hadisenin Aydınlatılması İçin Talimat Verdim

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya'nın Sapanca ilçesinde patileri kesilen köpek ile alakalı olarak gerekli talimatları verdiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kişisel Twitter hesabı üzerinden konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla alakalı paylaşımları;

"Hayvanları korumak sadece görev değil inancımızın, insanlığımızın da gereğidir. Hayvanlar bir mal değil candır, bizlere Hüda’nın bir emanetidir.

Sakarya’da meydana gelen ve hepimizi hüzne boğan hadisenin aydınlatılması için talimat verdim.

2004 yılında hayvanları korumaya yönelik ilk müstakil kanun olan 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu çıkardık. Hayvan haklarıyla ilgili yeni yaptırımları içeren Hükumet Tasarısını da yeni dönemde öncelikli olarak yürürlüğe koyacağız.

Bütün vatandaşlarımızı hayvanları koruma konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum"

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE