Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye'yi Terk Edelim Açıklaması!

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Ayrıca İdlib'de yaşananları değerlendirdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları...

GÜNDEM 17.09.2018, 07:33 17.09.2018, 08:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye'yi Terk Edelim Açıklaması!

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularına yanıt verdi.

Erdoğan açıklamalarında ise Suriye'de yapılacak olan seçimlerden sonra orada kimler var ise hep beraber Suriye'yi terk edelim" önerisinde bulunarak açıklamalar yaptı.

Konuyla alakalı olarak ise Erdoğan bu ifadeleri kullandı;

Lafta Suriye'ye ait olan toprak bütünlüğünden söz edenlerin uygulama kapsamında parsellendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; Tüm Suriyelilerin katılımı ile yapılacak seçimin ardından orada kimler var ise hep beraber Suriye'yi terk edelim" dedi.

Ayrıca Erdoğan açıklamasına;

Bunlara fırsat sağlamadan; Hem Rusya ve hem koalisyon güçleri ile çözüm bulmamız gerekiyor. İdlib'de durum iki üç günden beri sakin konumda. Yapılan girişimlere bakılacak olursa bunların neticesini almış görünüyoruz.

Ancak biz hala tatmin olmuş dereceye varamadık.

Lafta herkes Suriye'ye ait olan toprak bütünlüğünü ifade ediyor. Ancak uygulamaya bakıldığı süreçte herkes parselasyonu yapmış. Bir ülkenin 22 üssü vardır ve bir diğerinin ise 5 üssü vardır. Türkiye olarak bizlerin ise öyle bir derdi bulunmamaktadır.

Parselasyon, şu, bu derdinde değiliz biz. Nihai düşüncemiz: Bir, anayasanın hazırlığı; ikincisi ise seçimlerin içeride ve dışarıda tüm Suriyelilerin katılımı ile yapılması. Bunun neticesinde orada kimler var ise gelin hep beraber Suriye'yi terk edelim. Bundan daha başka çıkış yolu olamaz." diyerek devam etti.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)