Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tezkere Açıklaması! 'Çıkarsa Süreç Farklı Şekilde İlerleyecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'a yönelik tezkere konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 21.09.2017, 23:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tezkere Açıklaması! 'Çıkarsa Süreç Farklı Şekilde İlerleyecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinden önce Reuter kanalına bazı açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarında Irak'a yönelik TBMM'de görüşülmesi planlanan tezkere konusuna da değindi.

''GELİŞMELER NEDENİYLE MGK'YI ÖNE ALDIK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapmış olduğu açıklamalarında MGK toplantısının yaşanan olaylar nedeniyle öne çekildiğini hatırlatarak, ''Rakka'da DEAŞ'a karşı sizinle bu mücadeleyi veririz ama yarın terör örgütü ile anılmayın. Bu yanlış bir strateji. Bizim 27'sinde MGK toplantımız vardı 25'indeki gelişme nedeniyle görüşmeyi yarına aldık.'' ifadelerini kullandı.

''TEZKERE ÇIKARSA SÜREÇ FARKLI İLERLEYECEK''

Irak'a yönelik TBMM'ye sunulacak tezkere ile ilgili de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuya ilişkin, ''MGK'yı yapacağız ardından Bakanlar Kurulu'nu yapacağız. Buradaki yaptırımlar neler olacak etraflıca görüşeceğiz. Yaptırımların zamanlamasını açıklamasını Bakanlar Kurulu'ndan sonra hükümetimiz yapacaktır. Yol haritasının gereği neyse adımlarımızı atacağız. Tezkere çıkarsa, süreç farklı şekilde ilerleyecek." değerlendirmelerinde bulundu.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)