Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargı Mesajı! Hakimlere, Savcılara Adliye Personellerine İhtiyacımız Var

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen adli ve idari yargı hakimleri ile Cumhuriyet savcılarının kura töreninde konuşmalar öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okundu.

GÜNDEM 12.11.2018, 16:18 12.11.2018, 20:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yargı Mesajı! Hakimlere, Savcılara Adliye Personellerine İhtiyacımız Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yargı mesajı  Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen adli ve idari yargı hakimleri ile Cumhuriyet savcılarının kura töreninde öncesinde salonda okutuldu.

Erdoğan ayrıca mesajında meslek kariyerleri öncesinde eğitim süreçlerini aşarak mesleğe kabul edilenlere yönelik olarak adli ve yargı hakimlerinin yanı sıra Cumhuriyet savcılarına görev yerlerinde başarı dileklerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca yeni hakim ve savcıların Türkiye'ye ve millete hayırlı hizmetler vermesini temennilerinde bulundu.

"Adalet mülkün temelidir" sözünün sıradan bir slogan olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok derin anlamlara sahip bir mesaj olduğunu ifade etti.

Ayrıca Erdoğan;

"Eğer adalet yoksa devlet yoktur, devlet yoksa milletin istiklali ve istikbali yoktur. Özgürlüğü olmayan bir halkın yok olup gitmesi mukadderdir.

Sizler işte böylesine hayati bir görevi ifa etmek üzere yola çıkıyorsunuz." dedi.

HAKİMLERE, SAVCILARA, ADLİYE PERSONELLERİMİZE İHTİYACIMIZ VARDIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan sadece devletinin, milletinin emrinde diyerek söze başladı ve;

"Bizim herhangi bir grubun veya ekibin değil sadece ve sadece devletinin, milletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimlere, savcılara, adliye personellerimize ihtiyacımız vardır." dedi.

Ayrıca Erdoğan, "Kura çekerek görev yerlerine gidecek adli ve idari hakimlerimizle cumhuriyet savcılarımızın her birinin işte bu vasıflara sahip olduğuna, vazifelerini bu şuurla yerine getireceklerine inanıyorum." açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)