Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eşimle Beni Yarım Saat Beklettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında İsrail'i samimi bulmadığını belirterek bir anısını anlattı Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ben başbakan olarak İsrail'e gittim. İsrail'den Filistin tarafına geçerken eşimle beraber arabada yarım saat sınırda bekletildim. Niye bekletildiğimi anlayamadım." dedi.

GÜNDEM 26.09.2019, 07:36 27.09.2019, 18:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eşimle Beni Yarım Saat Beklettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Pakistan ortak ev sahipliğinde "Nefret Söylemiyle Mücadele" temalı yüksek düzeyli yan etkinlikte çeşitli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında İsrail'de yaşadığı bir anısını anlattı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında İsrail'e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Resmi ziyaret için gittiği İsrail'de araçta eşiyle birlikte yarım saat bekletildiğini söyleyen Erdoğan, "Lafa geldiği zaman özgürlüğü savunurlar ama hiçbir zaman samimi değildirler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan anısını şöyle ifade etti:

"Ben başbakan olarak İsrail'e gittim. İsrail'den Filistin tarafına geçerken eşimle beraber arabada yarım saat sınırda bekletildim. Niye bekletildiğimi anlayamadım. Resmi bir ziyaret için Tel-Aviv'deyim. Tel-Aviv'den geçerken başıma bu olay geldi. Ve bunu her zaman anlattım, anlatıyorum ve anlatacağım. İşte İsrail'in devlet liderlerine, devlet başkanlarına, başbakanlarına yaklaşımı budur. Eğer kimi beğeniyorlarsa onun için kapılar açıktır. Beğenmiyorlarsa kapılar kapalıdır. Lafa geldiği zaman özgürlüğü savunurlar ama hiçbir zaman samimi değildirler"

Yorumlar (0)