banner731

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Portakal Polemiği Hakkında Muharrem İnce'den Açıklama

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fox TV haber sunucusu Fatih Portakal arasındaki polemik hakkında Muharrem İnce bir açıklama yaptı. Muharrem İnce bu konu hakkındaki açıklamasında bu durumun Türkiye'deki rejimin göstergesi olduğunu ifade etti.

GÜNDEM 18.12.2018, 13:49 18.12.2018, 13:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Portakal Polemiği Hakkında Muharrem İnce'den Açıklama

Muharrem İnce'nin sosyal medya üzerinden konu hakkında yaptığı açıklamaları ise şöyle oldu:

AKP Genel Başkanı’nın Fatih Portakal’ı tehdit etmesi, hedef göstermesi Türkiye’deki yeni rejiminin niteliğini gösteren son örneklerden biridir.

Anayasasında “herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir” hükmü varken bu Anayasal Hakkı hatırlatan Fatih Portakal’a AKP Genel Başkanı’nın söylediği sözler sadece Fatih Portakal’a yönelik söylenmiş sözler değildir.

Bu tehdit ve hedef gösterme Anayasal düzenimize, Anayasal Haklarımıza, toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkına, haber alma ve yayma hakkına, özgür basına, kendileri gibi düşünmeyen ve kendilerine biat etmeyen herkese yöneliktir.

Kötü yönetim kötü yöntemlerle Türkiye’ye verdiği zararlara gazeteci tehdit ederek, hedef göstererek devam etmekte ve kötü yönetim kaynaklı yaşadığımız onca sorunu gündemden düşürmeye çalışmaktadır.

Yorumlar (0)