Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyatları düşürmeyen marketlerden hesabını soracağız dedi

TOBB Ekonomi Şurası'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye'nin en büyük sorununun dış güçler olmadığını aksine kendi içimizdeki bir takım kifayetsizlerdir'' dedi... Erdoğan ayrıca alım gücünün zayıflaması ile ilgili olarak marketleri suçladı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Erdoğan, ''faiz oranları enflasyon bedeli oranında düşmüş, marketler hala fiyatları düşürmüyor. Bunu neyle izah edeceğiz. Birilerinin 'piyasanın şartları' kılıfı ile fırsatçılığa yönelmesi gerçekten çok üzüntü vericidir. Hesabını soracağız'' dedi..

GÜNDEM 21.01.2019, 15:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyatları düşürmeyen marketlerden hesabını soracağız dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TOBB Ekonomi Şurası'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sizlerin görüşleri bizler için daima yol gösterici olmuştur. 16 yılda ülkemizi sizlerle birlikte büyüttük. Teknoloji, e-ticareti sizlerle birlikte ülkemizin gündemine taşıdık. Pek çok çalışmayı sizlerle birlikte hayata geçirdik. İş yapılmasının önündeki engelleri sizlerle birlikte kaldırdık. 2023 hedeflerimize de sizlerle birlikte ulaşacağız. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sizlerle birlikte yükselteceğiz. Türkiye'yi üst gelir grubuna sizlerle birlikte taşıyacağız. 81 milyonun tamamının aş, iş, gelecek sembolü olarak daha kapsamlı hizmetlere inşallah birlikte imza atacağız. Çünkü biz hep birlikte Türkiye'yiz, hep birlikte Türk ekonomisiyiz.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SORUNU BİR TAKIM KİFAYETSİZLER

Özellikle ticarette de siyasette de hayatın diğer alanlarında da başarının sırrı önce inanmak sonra harekete geçmek ardından da yılmadan mücadeleye devam etmektir. Bizim bugüne kadar elde ettiğimiz her başarının gerisinde milletimize ve ülkemize olan inancımız yatıyor. Türkiye'nin en büyük sorunu dışarıda rekabet ettiği güçler değil kendi içimizdeki bir takım kifayetsizlerdir. Kendi ecdadını ısrarla küçümseyen ve aşağılayan zihniyetin bu ülkenin geleceğine zerre kadar katkısının olması mümkün değildir. Bu kesimin sürekli diline doladığı şeylerden biri de bizim tarihimizde üretimin olmadığıdır. Bunlar sanıyor ki Türkiye Cumhuriyeti gökten zembille indi. Biz ülke ve millet oalrak her alanda olduğu gibi sanayi ve ticarette çok güçlü bir müktesebata sahibiz.

MARKETLERDE FİYATLAR DÜŞMÜYOR

Ülkemizin geçtiğimiz yıl yaşadığı ekonomik dalgalanmada bazı kesimler iyi imtihan vermedi. Mal ve hizmet fiyatlarındaki akıl ve ahlak dışı artışların sebepleri üzerinde birlikte düşünmeliyiz. 

Birilerinin piyasanın şartları kılıfıyla fırsatçılığa yönelmesi üzücü. Kimseye zararına iş yap demiyoruz. Ancak faiz oranları enflasyon bedeli oranında düşmüş, marketler hala fiyatları düşürmüyor. Bunu neyle izah edeceğiz. 

Yorumlar (0)