Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP Önündeki Annelerin Nöbetini Sulandırmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti kurmaylarıyla yaptığı toplantıda Diyarbakır annelerine yapılan ziyaretler hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Diyarbakır annelerini derdi olanların ziyaret etmesini isteyerek eylemi AK Parti organize ediyormuş gibi yansıtılmak istendiğini buna müsaade edilmemesi uyarısında bulundu.

GÜNDEM 20.09.2019, 09:46
Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP Önündeki Annelerin Nöbetini Sulandırmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti kurmaylarıyla yaptığı toplantıda Diyarbakır annelerine yapılan ziyaretlerin bir parti organizasyonu gibi yansıtılmaya çalışıldığını belirterek buna müsaade edilmemesi gerektiğini ifade etti.

DİYARBAKIR ANNELERİ GÜNDEM OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan MYK ve MKYK toplantılarının ana gündem maddesi Diyarbakır'da haftalardır HDP binası önünde nöbet tutan anneler oldu. 

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında son zamanlarda başta sanatçılar olmak üzere pek çok kesim tarafında yapılan ziyaretler hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Bu gelişmeler sırasında bazı parti kurmayları ve milletvekillerinin Diyarbakır'a giderek annelere destek vermek istediklerini söyledler. Buna ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Diyarbakır annelerini gerçekten derdi olan insanlar ziyaret etsin. Suni gidişler olmasın. Bu ziyaretleri AK Parti organize ediyormuş gibi yansıtılmak isteniyor. Buna müsaade etmeyin. Her şey kendiliğinden gelişsin"

Yorumlar (0)