Cumhurbaşkanı Erdoğan İbadi İle Görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile telefonda görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İbadi İle Görüştü!

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre bugün gerçekleşen telefon görüşmesinde, ikili ilişkiler ve bölgedeki son gelişmelere hakkında görüş teatisinde bulunuldu.

IRAK'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ KORUNMALI VURGUSU

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) düzenlemeyi planladığı referandumun da ele alındığı görüşmede, bu yöndeki ısrarın bölgede gerilimi artıracağına işaret edilerek, Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması gerektiği vurgulandı. Bu çerçevede, Irak Federal Yüksek Mahkemesi'nin referandumla ilgili olarak yürütmeyi durdurma kararı almasının isabetli olduğu belirtildi. Görüşmede, başta PKK ve DEAŞ olmak üzere terörle mücadele meselesi de ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme vesilesiyle, Irak Başbakanı El İbadi'ye Dikar'daki menfur terör saldırısında hayatlarını kaybedenler için taziyelerini de ilettiği öğrenildi.

Kamupersoneli.net -ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE