Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eski Başyaveri Ali Yazıcı Mahkemede Savunma Yapacak

FETÖ'nün darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimine ilişkin yürütülen davada bugün savunmasını verecekler arasında Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı da bulunuyor.

GÜNDEM 07.03.2017, 10:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eski Başyaveri Ali Yazıcı Mahkemede Savunma Yapacak

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve iki polisin şehit olduğu olaya ilişkin 3'ü firari, 44'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın duruşması devam ediyor.

AA'nın haberine göre, Muğla E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan sanıklar, sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde davanın görüldüğü Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'na getirildi. Binanın bahçesinde araçlardan indirilen sanıklar, jandarmalar eşliğinde salona alındı.

Duruşmanın yapılacağı binanın yakınında toplanan vatandaşlar, sanıkları protesto etti. Terör örgütü ve örgütün elebaşı Fetullah Gülen''e karşı sloganlar atan vatandaşlar, üzerinde, "Darbeciler için yaşasın cehennem", "Game over FETÖ", "Şizofren Fetoşun uşakları", "İdam isteriz" gibi Türkçe ve İngilizce dövizlerle protesto ettiler. Sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar da atan vatandaşlar, üzerinde "Reis seninleyiz" yazılı Erdoğan'ın fotoğraflarını taşıdı. Protesto sırasında 15 Temmuz şehitlerinin isimleri okunurken vatandaşlar, "Buradayız" diye karşılık verdi.

Fettullah Gülen'in FETÖ elebaşı olarak sanık olduğu duruşmada bugüne kadar eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, eski Tuğgeneral Ünsal Coşkun, eski Binbaşı Şükrü Seymen, eski Binbaşı Taner Berber ve Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" olarak anılan eski Astsubay Zekeriya Kuzu, eski Özel Kuvvetler Tim Komutanı Yüzbaşı İsmail Yiğit'in de arasında bulunduğu tutuklu 32 sanığın savunması dinlendi.

Yargılamanın üçüncü haftasında, diğer 12 sanığın da dinlenmesinden sonra duruşmanın ertelenmesi bekleniyor. Savunmasını verecek sanıklar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı da mahkeme salonunda bulunuyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)