Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Ziyareti Hakkında Açıklama Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 Eylül'de Rusya Federasyonu Soçi'ye çalışma ziyaretinde bulunacak. Söz konusu görüşmede ele alınacak konular hakkında Cumhurbaşkanlığından açıklama yapıldı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 16.09.2018, 15:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Ziyareti Hakkında Açıklama Geldi

Cumhurbaşkanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 17 Eylül'de Rusya Federasyonu'nun Soçi şehrine günübirlik yapacağı çalışma ziyareti bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada gerçekleştirilecek görüşmede ele alınacak konular belirtildi.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 17 Eylül'de Rusya Federasyonu'nun Soçi şehrine günübirlik bir çalışma ziyareti gerçekleştireceği ifade edilerek ziyaret kapsamında Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ikili bir görüşme yapılacağı vurgulandı.

Söz konusu açıklamanın devamında program çerçevesinde iki ülkenin ilgili bakan ve yetkililerinin katılımıyla bir heyetlerarası görüşmenin yapılmasının da öngörüldüğü vurgulandı. Ayrıca temaslar sırasında Türkiye-Rusya ikili ilişkilerinin siyaset, ekonomi ve enerji gündeminde yer alan konuların ele alınacağı ifade edilerek Suriye başta olmak üzere bazı bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulacağı belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)